| KLiNK a întrebat:

Ce smartphone ati alege intre:

Samsung Galaxy Ace Style - 69 de euro
512mb RAM
CPU Dual Core de 1. 2ghz
Android 4.4 KitKat
Camera de 5MP
Display de 4"

Microsoft Lumia 532 - 79 de euro
1GB RAM
CPU Quad-core 1. 2ghz
Camera de 5MP
Display 4"

Samsung Galaxy J100 - 95 de euro
768 mb RAM
CPU Dual Core 1.2 ghz
Camera de 5MP
Display de 4.3"

Nu stiu ce sa aleg. Telefoanele sunt la reducere in Italia si nu prea am gasit review-uri pentru ele. De aceea va intreb si pe voi

Răspuns Câştigător
| k330sk3a a răspuns:

As alege lumia-ul, pentru ca telefoanele cu windows phone se misca foarte bine cu 1 gb ram.de asemenea, are si procesor quad core.Doar ca este putin cam mic.Aici depinde de tine, daca vrei unul mai mare sau mai mic.

| KLiNK explică (pentru k330sk3a):

Si eu ma gandeam la lumia...dar nu am mai folosit Windows Phone.

| k330sk3a a răspuns (pentru KLiNK):

Eu acum detin un lumia 640, si sunt foarte multumit, merge mult mai fluid decat android-ul.In ziua de azi, ca sa iti mearga android cum trebuie, ai nevoie de minim 2 gb ram.Dar pentru windows phone, e destul si 512 mb.

| KLiNK explică (pentru k330sk3a):

Si aplicatii sunt multe? Ma refer la aplicatii pe care le folosesti zi de zi.

| k330sk3a a răspuns (pentru KLiNK):

Evident, nu sunt atat de multe aplicatii ca si pe android, dar decat un telefon incet, care are o multime de aplicatii, din care nici jumatate nu pot fi folosite, datorita componentelor slabe, mai bine unul mai rapid.Parerea mea.

7 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

In banii aia sigut Lumia. Sunt samsunguri si nu au nici un GB ram deci lag si nu tu multitasking.

| roberta7087 a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy J100, dar trebuie sa alegi ce iti place tie! happy

| Rgb_Vladone_2000 a răspuns:

Dupa ce informatii ai dat, eu zic sa il alegi pe primul (Ace style).