| todescupaul a întrebat:

ce spuneti dspre acest telefon : prestigio MultiPhone 4020. e bun? sa raspunda doar cei care se stiu.
mersi.

1 răspuns:
| cinderellaindreams a răspuns:

Pro:
ecran 4 inchii
rezolutie formidabila 800 x 480
512 mb ram
android 2.3
viteza formidabila (am senzatia ca memoria interna rezideaza tot in RAM )

Contra:
memorie interna cam mica, vreo 180 mb, dar am impresia ca memoria interna se afla tot in RAM, adica e formidabil de rapida;
inconvenientul major, cind ai memorie interna cam mica, este ca NU poti tine instalate decit aplicatiile de care ai nevoie in ziua (perioada) aia; nu prea poti tine instalate TOATE aplicatiile; alea de care nu ai nevoie, teebuiesc neaparat dezinstalate;
foarte important, este sa NU accepti update-uri (decit in mod exceptional; daca aplicatia merge bine fara update, las-o asa!), pentru. ca update-urile la aplicatii manunca memoria interna foarte mult.