| FlorinTma a întrebat:

Ce telefon imi recomandați de aici:
1.Samsung s10 plus
2.Samsung s10 5G
3. Iphone xs
4. Iphone 8 plus
La 8 plus nu imi pasa ca e mai vechi.
Va tag să-mi argumentația de ce telefonul x e mai bun!

Răspuns Câştigător
| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

ONE plus era un telefon bun, când au ajuns la 7 au greșit la capitolul baterie, așa ca vei ajunge poate si de 2 ori pe zi la priza, iphone aceeasi poveste înafară de sistemul de operare si modul in care se simte este un jeg raport calitate preț foarte slab. Samsung 5g mi se pare cam scump, dar daca banii nu sunt o problemă asta e telefonul, in caz caz ca totusi ai o oarecare limita la buzunar s10 plus cea mai buna varianta.

9 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Numai Samsung si iPhone ***...dar de OnePlus Xioami sau LG ai auzit?
Uite aici lista cu cele mai puternice telefoane de pe piata in momentul asta (topul este facut pe baza unei aplicatii care testeaza perfromantele unui telefon)
https://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

OnePlus 7 PRO N-ARE MARGINI (deci nu are o gaura neagra in ecran ca S10 :)) ) este primul si singurul in momentul de fata cu un refresh rate de 90hz (deci totul o sa fie EXTREM de fluid), in rest contine componente de ultima generatie gen Snapdragon 855, 6, 8 sau 12GB RAM, Adreno 640

Telefonul asta este mult peste orice Samsung sau iPhone

| Bogdan70001 a răspuns (pentru AlexuTzzuAlex2000):

Mai bine taceai...
S10+ 4100mAh
OnePlus 7 PRO 4000mAh

Diferenta este ca Samsung foloseste un Custom ROM de care toti se plang ca le mananca bateria timp in care OnePlus are cel mai bun Custom ROM
Tipul oricum a dat funda ca l-ai mintit frumos cu ce vrea el sa auda "s10 plus cea mai buna varianta", dar adevarul este complet altul.

OnePlus 7 PRO este superior S10+ -ului la orice aspect si sa nu uitam ca intr-o ora ai gata incarcat OnePlus 7 PRO siiiiiii OnePlus 7 PRO are si un display refresh rate de 90hz, lucru pe care Samsung S10+ nu o sa poata sa-l faca niciodata si asta ar fi un factor care ar putea trage putin in jos autonomia, dar tot mai bine decat sa te traga in jos sistemul de operare laughing

| XYZ02 a răspuns (pentru AlexuTzzuAlex2000):

Pardon?
Bateria la One Plus nu are absolut nicio problema, este arhisuficient pentru o zi, iar telefonul se incarca 100% in 1h 30min la o baterie de 4000mAh.
Uite, ai fi putut spune despre One Plus faptul ca a tradat oarecum consumatorii lor crescand preturile cu fiecare produs lansat, acum ajungand la nivelul concurentei.Si sa nu uitam de One Plus 7 Pro care ar fi trebuit sa fie singurul telefon lansat de ei si sa aiba pretul lui One Plus 7.
In rest singurul producator pe segmentul de buget este Xiaomi acum si in niciun caz One Plus
Oricum tu ai ales sa aberezi despre bateria cand puteai spune despre consumatorii sai.

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Infromeaza-te. display-ul acela consuma mult mai mult... cauta la George Buhnici!

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns (pentru XYZ02):

OK

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Intr-adevar display-ul este superior, este cel mai bun dupa piata, probabil produs tot de Samsung )) intre telefoanele din ziua de azi nu mai simti diferenta la performanta ( la cele de tot ma refer) simti la constructia acestuia, baterie, display si camere in rest numerele sunt doar numere.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru AlexuTzzuAlex2000):

Cu siguranta, display-ul de 90hz consuma mai mult, dar daca vrei sa vezi bateria ambelor telefoane (care tine mai mult) modifica din setarile OnePlus-ului refresh rate-ul de la 90hz la 60hz (ca pe S10+) si dupa mai discutam, pentru ca este oricum imposibil ca S10+ sa faca OnePlus datorita faptului ca capacitatea bateriei este aproape identica si OneUI consuma mult mai mult decat OxygenOS

Si legat de ultima parte, da, sunt de acord cu tine, dar si la alea OnePlus este clar peste S10+ (mai putin la camera, dupa cum am spus nu sunt sigur)

| gelu1970 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Ăsta e grămadă total.
Nu are habar de ceea ce scrie.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru gelu1970):

Eh,mi-am dat seama cand a spus "cauta la George Buhnici!", dar eram curios sa vad cu ce mai vine

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns (pentru Bogdan70001):

ONE plus era un telefon bun, când au ajuns la 7 au greșit la capitolul baterie, așa ca vei ajunge poate si de 2 ori pe zi la priza, iphone aceeasi poveste înafară de sistemul de operare si modul in care se simte este un jeg raport calitate preț foarte slab. Samsung 5g mi se pare cam scump, dar daca banii nu sunt o problemă asta e telefonul, in caz caz ca totusi ai o oarecare limita la buzunar s10 plus cea mai buna varianta.