| GiCuSbAdBoY a întrebat:

Ce telefon imi recomandati : Samsung Galaxy S3 mini sau Nokia Lumia 720? [Dau funda :*]

Răspuns Câştigător
| KinekT a răspuns:

Telefoanele Nokia sunt mai rezistente decat cele Samsung...
Nokia 720 vine cu o camera mai performanta de 6.1 mpx.
amandoua vin cu video de 720 p 30 fps
Nokia 720 are o viteza de internet mai mare.
in jocuri s3 mini e mai bun pentru 1 gb ram si procesor de 1 ghz dual core(Nokia are 512 mb ram si 1 ghz dual core)
Nokia o baterie de 2000 mah iar Samsung de doar 1500 mah.
amandoua au html 5
dar windows store este mereu mai scump si aplicatiile intra mai tarziu decat in google play (in google play aplicatiile intra prima data si majoritatea sunt free)
in windows nu exista site de unde sa le dwonloadezi gratis pe cand la android este windows store
daca folosesti sor-ul du-te pe android...pentru rapiditate etc.
daca folosesti mai mult camera vrei sa iti reziste mai mult bateria du-te pe windows..decizia este a ta

| KinekT a răspuns (pentru KinekT):

Scuze am gresit acola la "in windows nu exista site de unde sa le dwonloadezi gratis pe cand la android este windows store" la android este apk mania

3 răspunsuri:
| xxx8 a răspuns:

Nokia lumia 720 o sa mearga jult mai bine deoarece windows nu necesita asa multe resurse ca android chiar daca s3 mini are 1 giga rami nu conteaza Nokia o sa se miste mai repede si este mult mai bun mai practica ca si s3 miniwinking

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Eu merg pe Samsung, o firma foarte buna si telefonul foarte bun.