| gabrielosss98 a întrebat:

ce telefon sa aleg dintre Nokia lumia 900 si Samsung ativ s? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Pai sa le luam pe rand.
-Nokia lumia are 512 mb ram, in timp ce Samsung ativ are 1 gb ram.
Deci 1 pentru Samsung, 0 pe Nokia.
-Apoi Nokia are 217 densitatea pixelilor, iar Samsung are 306 (deci se vede mai bine pe Samsung)
2 pentru Samsung, 0 pentru Nokia.
-Procesorul de la Nokia este de 1.4 GHz Scorpion, iar la Samsung Dual-core Krait 1.5 GHz
3 pentru Samsung, 0 pentru Nokia.
-Camera este la fel, 8mp, DAR la video, Nokia intregistreaza 720 p, Samsung 1080 p
4 pentru Samsung, 0 pentru Nokia.
-Camera secundara la Nokia e de 1 mp, iar la Samsung de 1.9
5 pentru Samsung, 0 pentru Nokia.
Deci, Samsung Ativ este mult MAI BUN decat Nokia Lumia.
Si mai este inca o caracteristica pentru Samsung Ativ, are ecranul mai mare (4.8 inch), ceea ce creeaza o experienta mai buna.
6 pentru Samsung, 0 pentru Nokia. cred ca nu mai e nimic de spus, decat ca samsungul e foarte bun.

Ai aici mai multe detalii:
Samsung Ativ: http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_s_i8750-4960.php

Nokia Lumia 900: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_900-4578.php

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Eu zic sa iei Samsung.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Samsung deoarece e mult mai performant! Intra pe gsmarena.com pentru comparatie

| MytzaMytz a răspuns:

Nokia

| UnNumeCiudat a răspuns:

Ti-l fura tiganii