| nllbia99 a întrebat:

Ce ziceți merita telefonul IPhone Xs Max de 64 Gb? De ce da și de ce nu?
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Preț mare la ceea ce vând.
Prostimea plătește oricât pentru a etala un iphone in club.
E jalnic să constat câți de mulți fac lucrul acesta.

| DenisIonut01 a răspuns:

Depinde de ce doresti si tu, eu nu cred ca isi merita banii, da e iphone, dar nu as da atati banii pe un Iphone... la banii aia o sa iau Samsung galaxy s10 care va iesi, plus ca ce zici tu acolo de 64gb sincer e cam putin pentru ca video si pozele facute cu telefonul va stoca destul de mult memoria, parerea mea...

| UnTipObisnuit a răspuns:

Pretul prea mare pentru ce ofera

| mararusu a răspuns:

Zach Nelson de la JerryRigEverything a pus mâna pe noul iPhone XS Max şi l-a supus testelor sale obişnuite de rezistenţă. L-a zgâriat pe toate părţile, i-a ars display-ul cu bricheta, a încercat să îl îndoaie şi rezultatul a fost... foarte pozitiv. Acesta este un telefon construit foarte bine, imposibil de stricat „cu mâna goală". Desigur, sticla este sticlă şi oricât de rezistentă susţine Apple că este, acesta se va zgâria, deci protecţia pe ambele părţi ar fi recomandată. Apple susţine că protecţia pentru lentilele camerei sunt realizate din safir, însă testul de rezistenţă demonstrează că este vorba despre safir cu puritate scăzută, care se zgârie doar puţin mai greu decât sticla de pe partea din faţă. Metalul folosit pentru rama telefonului, oţelul, este acelaşi pe care l-am întâlnit şi pe iPhone X, acesta fiind mai rezistent la zgârieturi şi îndoituri decât aluminiul. Din păcate, acesta conduce căldura mai greu, putând fi unul dintre factorii care ar putea duce la supraîncălzirea procesorului.Concluzia este că pentru un preţ atât de mare, iPhone-ul nu este cu mult mai rezistent decât alte dispozitive mai ieftine. Din fericire, este un telefon solid, bine construit, care ar trebui să ţină în timp. Ar fi de recomandat o husă pentru partea din spate, însă. Din concluziile astea tu decizi! Sper că te-am ajutat cât de puțin!))