| Supremejordannike2004 a întrebat:

Cine a dat comanda de pe Aliexpress sau Joom de card micro sd sau stick usb este bun?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am cumparat 2 de pe Joom: un stick, a venit dupa ce mi-au dat banii ca a intarziat. Deci l-am primit gratis dar s-a si stricat. Am luat un card micro SD Kingston si functioneaza perfect de doua saptamani. Cu stick-ul poate fi si din cauza Windowsului ca s-a blocat. Am reusit sa gasesc drivere pentru imprimanta mea si pe Linux si am trecut inapoi pe Linux. Candva o sa mai incerc sa-mi iau unul. Adevarul este ca a fost si greseala mea. M-am scumpit la un stick no name. Trebuia sa iau un Kingston sau un A-Data.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu merita, rata de cadere la astea e foarte mare. Ia de la noi de undeva sa ai garantie. Mi-au crapat doua carduri microSD de 16 GB, A-Data, la cam un an si ceva de la achizitie. Ambele cumparate, bagate intr cate un telefon si lasate acolo. La fel si cu stickurile, din 7 cumparate/primite in ultimii ~10 ani, 5 au crapat.

| frunzarescu a răspuns:

Pentru cumparaturi pe Aliexpress si nu numai, instaleaza extensia in Chrome http://joinhoney.com/ref/zifeev pentru a obtine cupoane de reducere. La mine chiar a functionat!

| AlleXuSS a răspuns:

Salut da eu am comandat un card de 32gb nu era de firma gen Samsung, SanDisk se numeste "ESHAKHARE" nu ma intreba ce-i cu numele laughing nu stiu sa-ti dau un raspuns!
acum ca si performante nu ma asteptam ca la 4.52$ sa-mi dea cine stie ce viteza de citire/scriere pot sa zic ca e normala laughing
acum daca e sa-ti recomand iti poti lua eu il am personal din august 2018 si inca duce laughing deci
Pret ok!
viteza scriere/citire ok pentru 4.5$(19.47Lei)
m-am uitat pe eMAG in banii astia iti iei un card de maxim 16gbhappy
uite si o poza ca sa nu zici ca mint laughing
https://imgur.com/a/2yHna0c
Succes!

| joeroot a răspuns:

Ruby Love Coupon Code is best code provided by Ruby Love. Amazing Discount Offers, Get Ruby Love Coupons & Promo Codes and save up to 30% on the offer, so get the code helps you to save on coupon and Ruby Love Promo Codes.
https://uttercoupons.com/front/store-profile/ruby-love-coupon-code