| gabrielosss98 a întrebat:

cine are Nokia lumia 900/920? Cum vi se pare? Ce parere v-ati facut despre el? Ca ma bate gandul sa imi achizitionez un smartphone Nokia lumia si vreau sa aud niste pareri.

3 răspunsuri:
| raresm99 a răspuns:

Nu am acest telefon dar l-am vazut la un prieten si mi se pare genial. Este foarte bine construit, camera foto e cea mai buna de pe un telefon si merge fara cusur. Pentru asta a fost desemnat si telefonul anului 2012. Insa pe windows nu o sa prea gasesti atatea aplicatii ca pe android. Funda te rog!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre cele 2 modele îţi recomand Nokia Lumia 920 deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4578&idPhone2=4967

Totuşi, după părerea mea, au un DEZAVANTAJ faţă de telefoanele cu Android : NU au Java şi din acest motiv sunt mai puţine aplicaţii/jocuri.

Toate cele bune.

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Nokia Lumia 925: varianta imbunatatita a lui Nokia Lumia 920

http://www.lumeadigitala.ro/......-Lumia-920