| maite13 a întrebat:

cine poate sa imi dea setarile pentru net prin webnwalk pentru Nokia asha 200? am incercat sa activez netul prin mesaje la 9691, 969, dar degeaba ca imi zice ca telefonul nu poate fi configurat automat si trebuie sa il configurez manual.

ofer FUNDA plus VOTURI

Răspuns Câştigător
| Angie95 a răspuns:

Salut!
Am acelasi telefon (Nokia asa 200). Exact ca tine am incercat sa activez netul prin msj dar nu merge asa! Tot ce trebuie sa faci este sa suni la 1234, apesi tasta 0 parca(astepti sa iti zic robotul), apoi o sa vb cu un operator si el o sa iti zica ce trebuie sa faci. Dar vezi k trebuie sa ai si extraoptiune de net! Si dupa ce o sa iti trimita msj de configurare dabia atunci poti sa trim mesaj la 9691.
Bafta! P.S. la mine a mers happy

| maite13 explică (pentru Angie95):

Am activa extraoptiunea frog enjoy si am navigare nelimitata prin webnwalk pe net.

| Angie95 a răspuns (pentru maite13):

Perfect! dar cum am mai zis suna la 1234 si vb cu operatorul!

5 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Ai aici un exemplu pentru setari automate online, aici reteaua Orange:
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

| dulgherunicu a răspuns:

Baga setarile manual

| maite13 explică (pentru dulgherunicu):

Am incercat si tot nu merge...probabil nu stiu eu cum sa fac... daca tu stii cum sa il stez manual, te rog sa imi spui si mie.