| VladGH a întrebat:

cine poate sa ma ajute sa instalez IOS 5 pe un iPhone 2g? Am gasit multa informatie pe internet dar peste tot la comentarii se pling ca nu au reusit. Cine ma ajuta? Rog pe cineva care a pus IOS 5 si are rezultate pozitive. Ofer FUNDA si un sincer multumesc celui ce ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Asta e singura solutie : (whited00r) http://sourceforge.net/......p/download (iOS6, facut dupa 3.1.3, vor merge si aplicatiile care necesita ios 4.3)

| VladGH explică (pentru Andrei1099):

Imi da erroarea 1600

| VladGH explică (pentru Andrei1099):

Prietene am instalat IOS6, dar eu am instalat cu scopul ca sa pot pune programe ca Google seach, skype, dar oricum nu le suporta. Este vreo solutie?

| Andrei1099 a răspuns (pentru VladGH):

Custom ipsw?

| VladGH explică (pentru Andrei1099):

Nu am inteles

| Andrei1099 a răspuns (pentru VladGH):

Un fisier ispw( ios ) modificat, adica nu cel original. pe iphone 2g nu merge cel original.

12 răspunsuri:
| Piratul10 a răspuns:

Salut eu am instalat iOS 5 dar l-am instalat pe un iPhone 4 si pe o tableta Apple pe noua tableta Apple.
Si mie mia reușit.
Trebuie sa te duci la Configurari si apoi la general in stânga si apoi o sa iti arate mai multe tu apesi pe a doua adică Actualizare software si apoi iti arată acolo iOS 5 si iti arat mai in jos o bara Inslaleaza acum si apesi pe ea, apoi iti arată termeni si condițiile si apesi direct pe da, sunt de acord si cred ca asta a fost.
Încă ceva ca sa rusească iPhone-ul tau trebuie sa fie peste 50% încărcat.
Sper ca o sa mearga succes.

FUNDA?

| VladGH explică (pentru Piratul10):

Prietene asta ii iPhone 2 in configurari am numai aceste optiuni:
Informatii
Utilizare
Retea
Bluetooth
Servicii de localizare
Auto Blocare
Cod Blocare
Restrictii
Ecran Principal
Data si ora
Tastatura
International
Resetare.
si gata, nu am nimic de genul Actualizare soft. Oricum Multumesc.

| AlexMrs a răspuns (pentru VladGH):

Prietene ios5 NU va merge pe 2-u tau in nici un caz! iti garantez asta! daca nu vrei sa il distrugi, lasa-l asa cum e! ala are ios 3.1.3 ultima versiune, e departe de adevar! cu ios 5 nu s-ar mai misca nimic!

| Piratul10 a răspuns (pentru VladGH):

Scuze inseamna ca iPhone 2g e prea demodat si nu o sa meargă eu Tiam spus mai sus pentru iPhone 4 si pentru tableta Apple.

| VladGH explică (pentru Piratul10):

Ok, oricum iti multumesc.

| VladGH explică (pentru AlexMrs):

Nu pot sa imi instalez nici o programa ca-ci imi cere ios 5, ca cum nici am iPhone fara programe. Am gasit asa informatie dar putini au reusit : Cei de la Whited00r au creat un custom firmware de iOS 5 ce poate fi instalat și pe vechile iDevice-uri pentru care Apple nu mai oferă suport, cum ar fi iPhone 3G/2G și iPod Touch 1G/2G.