| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Cine stie cum pot trece la Android 4.4 KitKat la telefonul Huawei Ascend P6? La actualizari nu-mi arata... P.S.: Telefonul are Android 4.2.2 JellyBean.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca o resetare la setarile de fabrica, apoi da-i sa verifice actualizarile.

| MskDesign a răspuns:

Uite aici! L-am facut acum o ora acest videotutorial

https://www.youtube.com/watch?v=5rSk6kaJ_4k

succes!

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru MskDesign):

Multumesc, am verificat si eu asa si nu imi arata nimic...la altii am vazut ca au trecut deja la 4.4 avand acelasi telefon ca si al meu.

| MskDesign a răspuns (pentru Chiriac_Robert_2000):

Ai incercat si cum a zis sltlp?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

POŢI face update OFICIAL de pe site ( direct de pe telefon - update "on air", din Meniul telefonului ) sau folosind HiSuite/PC Suite.

ÎNTÂI încarcă telefonul/bateria ( să fie 100 % ), apoi încerci să faci update!

Poţi încerca să faci update "on air", din Meniul telefonului.
Dacă NU găseşte update, atunci poţi încerca să faci update din HiSuite.

Preferabil să ai HiSuite instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.chip.de/downloads/HiSuite_54928453.html

http://www.rushinformation.com/huawei-mobile-pc-suite-usb-drivers-download/

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează HiSuite, atunci este ok.

Toate cele bune.

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru MskDesign):

Nu am in cercat. Daca dau reset la tel. mi-e lene sa mai imi instalez aplicatiile/jocurile.

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru bursuc001):

Multumesc, daca merge iti dau funda...