| MariusLungu a întrebat:

cu cat as putea vinde un j6 2018 la amanet? Nu mai am ce face cu el.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar decat sa-l dai la amanet unde ti se da doar maxim 50% din valoarea lui de piata care este in jur de 400-500 de lei deci la amanet vei primi cam 200 de lei maxim pe el
Mai bine il vinzi pe olx cu 450 de lei negociabil si il lasi in 400 de lei, asta daca este in stare foarte buna.

| MariusLungu explică (pentru Simpatic):

Am microfonul stricat doar la el, in rest e in stare foarte buna, Android 9.

| Simpatic a răspuns (pentru MariusLungu):

Pai ti-am spus opinia mea si anume poti lua intre 400-500 de lei pe el dar sa fie in stare perfecta sau aproape de acesta, am vazut ca acestea sunt preturile, daca acest microfon nu costa mai mult de 80-120 de lei de reparat eu zic sa il repari si apoi sa ceri un pret de vanzare in jur de 450-500 de lei negociabil, cu banii investiti in reparatie si tot iei mai mult decat cat ti-ar da amenetul, mai ales ca cu microfonul stricat nici amanetul nu ti-l cumpara mai mult ca sigur.

| anonimg a răspuns:

La amanet nu-i stabilești tu prețul, ci lucrătorul de acolo.
Mai bine îl vinzi pe olx.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca arata foarte bine cam 200 de Ron daca e varianta cu 4 GB RAM Amaneturile dau mai puțin decât 45% din valoarea produsului, mai bine îl pui pe OLX cu 400 de Ron daca arata bine și ai cutie la el, dar daca ai urgent nevoie de bani cam atât o să primești.