| Try2KillMe a întrebat:

Cu ocazia sarbatorilor (craciunul) as vrea sa imi cumpar un telefon si nu ma pot decide intre doua telefoane...
Telefoanele sunt : Samsung Galaxy S Duos si Samsung Galaxy Core.
Am inteles ca Samsung Galaxy Core este mai rapid din pricina procesorului si a ram-ului. Va rog sa imi spuneti parerile voastre.
Ofer funda raspunsului cel mai complex.

Răspuns Câştigător
| GigeaDan a răspuns:

Salut.
As alege Samsung Galaxy Core deoarece:
-Are un procesor dual-core 1.2 GHz fata de Samsung Galaxy S Duos care are un procesor de 1 GHz.
-Are 1 GB RAM, Galaxy S Duos are doar de 768 MB RAM.
- Memoria interna este mai mare. Ai 8 GB, iti sunt disponibili 4, 5 GB. La S Duos ai memoria de 4 GB, disponibil 1, 8 GB.
- Androidul este 4.1.2 Jelly Bean. La S Duos 4.0 Ice cream Sandwich.
Este mai bun Samsung Galaxy Core decat Samsung Galaxy S Duos din toate punctele de vedere. Daca vrei ca telefonul sa aiba performante mai mari iti iei Samsung Galaxy Core, eu asta as face. Sper ca te-am ajutat.