| Carasin a întrebat:

Cum aflu ce număr m-a sunat de pe privat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai cum. Era o perioada in care iti faceai cont pe un telefon VoI IP si se rezolva. Acum a aparut o aplicatie TrueCaller dar la mine n-a dat rezultate. Incearca: https://www.truecaller.com/

| Iote a răspuns (pentru Salontanul):

Nici la mine. Cred ca nu functioneaza deloc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu aflii, pentru ca nu-i posibil.

| Simpatic a răspuns:

Nu poti doar parchetul are acest drept, adica sa solicite firmei furnizoare de telefonie sa puna la dispozitie, asta daca esti amenintat sau mai stiu ce ai patit dar trebuie sa fie o forma grava de abatare din partea unei persoane pe scurt infractiune prevazuta in Codul Penal, si asta se face doar dupa ce ai depus o plangere la Parchet sau la Politie si politia o trimite la Parchet.
Daca ma injura unul nu are rost acest lucru, daca ma hartuieste se poate.
Pe de alta parte majoritatea smartphonurilor au optiunea de blocare din oficiu a apelurilor private.
Ca vrei sa afli tu pentru orgoliul tau cine te-a contactat cu privat nu ai cum.

| Carasin explică (pentru Simpatic):

Pe mine m-a înjurat dar l-am cunoscut după glas dar vreau sa fiu sigur ca e el

| oz_1736 a răspuns:

Fa un cont la matrimoniale pe un nume de fata, ataseaza niste poze incendiare si la contact scrie acel numar. Si nu-i spune nimic cand te suna. Daca te suna cu alt numar, repeta faza. O seara buna