| tdy a întrebat:

Cum as putea decoda un Nokia RM-945 sau Nokia 3720c-2 pe Orange?

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Detalii cu privire la decodarea unui telefon achizitionat din magazinele Orange, gasesti aici: http://www.orange.ro/....../din_src/1

O zi buna,
Orange Helper

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Decodarea telefonului se poate face prin intermediul reprezentantelor teritoriale Orange Shop sau al aplicatiei existente in contul online Orange.
Totodata, telefoanele pentru care nu se folosesc coduri de deblocare (ex. iPhone) trebuie trimise catre service-ul autorizat Orange, impreuna cu factura de achizitie, in vederea deblocarii acestora.

O zi buna,
Orange Helper

| AlexElektro1987 a răspuns:

Ca sa poti sa decodezi telefonul iti trebuie un aparat special, nu poti sa il decodezi asa de simplu. Fara acel aparat special nu poti sa il decodezi.

| Diavolcata a răspuns:

Mergi la un Service Orange, asa am facut si eu mi-a luat 50 de lei si mi l-a decodat pe Orange. Succes!

| GhostRider02 a răspuns:

La un gsm sau l-ai puta decoda tu dar iti trebuie un cablu de date si un program de pe net...dar cel mai sigur e la un gsm