| xV3N0Mx a întrebat:

Cum pot muta aplicatiile de pe telefon pe card? Nu merg programele de pe google play spune ca nu sunt compatibile cu telefonul(galaxy s duos), si nu vreau sa rootez tel-ul pentru ca inca mai am garantie si daca se strica dupa... Daca stiti alta metoda va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon are Android 4.0 ( Ice Cream Sandwich ) - - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_duos_s7562-4883.php

La acest Android NU se pot muta aplicaţiile din Meniu!

În primul rând, NU toate aplicaţiile/jocurile se pot muta pe cardul de memorie!

De asemenea, este indicat să ai instalat un utilitar care să-ţi MUTE aplicaţiile pe cardul de memorie externă, spre exemplu poţi ÎNCERCA să foloseşti una din aplicaţiile :
https://play.google.com/......ps/details

Aceste aplicaţii te întreabă ( sau mută automat, depinde cum le setezi ) alte aplicaţii pe cardul de memorie externă, imediat după instalarea lor şi astfel îşi rămâne mai multă memorie internă "liberă".

Toate cele bune.

| xV3N0Mx explică:

Cele 2 programe de la google play si zice ca nu sunt compatibile cu telefonul si primul link nu merge