| AlexBoy88 a întrebat:

Cum pot muta contactele de pe telefon pe SIM si card SD de pe calculator.
Nu stiu unde sa le gasesc nu are android telefonul.
Dau Funda

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Si ce daca nu are android. Pentru ca nu spui ce telefon ai, incearca asa cu un singur contact.
- Te duci pe un contact, il dechizi ca si cum l-ai edita (nu-l editezi si nu faci apel).
- te duci la "optiuni" si ar trebui sa ai o functie de genul "copie rezerva" sau "copie in fisierele mele...".
- copierea se face intordeauna pe CARD. Te duci pe CARD acolo unde e copiat si ai sa-l recunosti dupa nume. Conectezi telefonul cu cablu USB la calculatori si copiezi contactul.
Daca reuseste, asa procedezi cu toate.
- Pe calculator, poti incerca sa-l deschizi cu "notepad" (e un fisier text).
cu functia "Open With".