| marcofrangeti a întrebat:

cum pot pune android jely bean 4.1.1 pe HTC widire s?

3 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu incerca sa ii pui. In primul rand este foarte greu, iti trebuiesc multe programe si o sa iti ia foarte mult timp. In al doilea rand, daca ii bagi 4.1 fii sigur 100 % ca o sa iti mearga foarte greu. In al treilea rand, cand il Root-ezi si ii bagi alt Rom ai sanse 50 % sa il strici ( ca sa poti sa ii bagi alt android trebuie sa il Root-ezi si sa ii bagi alt Rom) sau dupa ce il instalezi sa nu iti mearga o aplicatie importanta, gen : camera, setari. In al patrulea rand, cand l-ai Root-at, toate merg la maxim, adica chiar daca intri 2 minute pe net sau asculti 2-3 melodii procesorul o sa se forteze la maxim, iar daca il fortezi la maxim ai sanse mari sa arzi ceva in el.

| marcofrangeti explică (pentru AlexElektro1987):

Dar ultimul android jely bean pe un Vodafone 875? are deja android dar e vechi e 4.1.1 e vreau 4.2.2 cum fac?

| marcofrangeti explică:

Cum?