| Visrass a întrebat:

SALUT TPU! cum pot sa imi actualizez softul la Samsung galaxy s5 octa core? am android 4.4.2 si vreau sa il actualizez la cel Lollipop, dar imi zice ca au fost instalate cele mai noi actualizari cu toate ca pe alte telefoane exista lollipop!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai RĂBDARE că o să-ţi apară update-ul oficial :)

Dar, update-ul se distribuie în funcţie de ţară/versiune & model/operator de telefonie mobilă :(
Deci, trebuie să ai RĂBDARE!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Banuiesc ca ai incercat sa faci update pe Wi-Fi.Ai incercat sa faci update pe cablu? Foloseste softul original de la Samsung Kies. Daca nu merge nici asa incearca cu Odin.Ai grija ce faci este posibil sa strici bootloader-ul telefonului si sa nu mai porneasca.
In cazul acesta reparatia este foarte scumpa si pierzi si garantia aparatului.
Daca esti din Bucuresti intra pe www.servicetelefoane.ro si fa-ti o programare. Stima.