| make23 a întrebat:

big grin
As avea si eu o intrebare legata de Telefonul Samsung Galaxy Mini GTS5570 Imi spune de fiecare data memoria telefonului este plina si de obicei sa nu imi mai apara sterg din aplicatii cu toate ca am un microSD de 16 GB si Cardul in afara de cateva melodii nu are nimic altceva pe el, si aplicatiile telefonului pe care eu as fi vrut sa se instaleze pe card dar nu cred ca s-au instalat deoarece imi spune ca memoria telefonului este plina si doresc sa mai instalez aplicatii si nu imi da voie, ce trebuie sa fac?
P.S: daca mai aveti nevoie de informatii nu ezitati sa ma intrebati big grin

Multumesc! happy

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Descarci şi instalezi aplicaţia App 2 SD (move app to SD) de la linkul oficial :

https://play.google.com/......ps/details

Cu aceasta MUŢI apoi toate aplicaţiile pe cardul de memorie!

| make23 explică (pentru bursuc001):

Da, am avut aplicatia aceea (App 2 SD) si imi spunea ca de fapt aplicatiile sunt deja pe card si mie imi tot scria ca memoria e plina straight face.

| bursuc001 a răspuns (pentru make23):

Păi, verifici dacă le găseşti şi pe cardul de memorie, iar dacă sunt acolo atunci le ştergi din memoria telefonului.

| CatalinBo a răspuns:

Cartele SD poate ca nu e incarcata cu memorie, dar memoria telefonului poate fi chiar plina. Ar trebui sa iti ti toate app in cartela SD(unele aplicati nu merg mutate ex:facebook)si pe memoria telefonului cat mai putin pentru a rula mai binehappy. Sper ca am fost de ajutortongue

| make23 explică (pentru CatalinBo):

Cum adica "cartela nu e incarcata cu memorie"?! straight face.

| Nerd a răspuns:

Salut eu la fel am o problema cred ca ma poti ajuta, cum pot sa intru in memoria microsidiului depe telefon?