| CrazzyWTF a întrebat:

big grin. Ce imi recomandati, la un telefon ca sistem de operare: android sau windows phone 8? Dau funda unui raspuns bun happy tongue

4 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Android-ul este mlt mai bun decat Windows Phone 8, pentru ca ai la dispozitie mai multe modele de telefoane si tablete, preturile sunt mai mici, este mult mai usor de folosit si are mult mai multe jocuri si aplicatii. Funda?

| AliLina2 a răspuns:

Windows 8 are viteza mai mare si merge mai bine.

| RB26DETT a răspuns (pentru AliLina2):

Android este mult mai customizabil, ai mult, mult mai multe aplicatii, mai multe teme, telefoanele ce ruleaza android au specificatii mai bune decat cele ce ruleaza windows phone, designul androidului este mult mai placut, este un sistem de operare complex, unde faci ce vrei cu el, ai un home menu, un meniu, daca vrei sa-i schimbi inerfata atunci descarci un launcher, la wp nu prea poti face mare lucru, intr-adevar este un sistem de operare foarte stabil dar ca aplicatii si facilitati recomand androidwinking pentru simplul fapt ca pe android multi tasking-ul este mult mai simplu, ai acces la multe multe chestii, daca nu-ti convine cum arata sau cum functioneaza ii poti baga un custom ROM si daca nimeresti unul bun iti va merge mai bine, va arata mai bine etc...

| AliLina2 a răspuns:

Cristi Cristi tot nu se compara androidul cu windows la viteza..merge si mai bine, se incarca si mai repede..la android cateodata cand navighezi pe net te scoate si iti intra in meniu fara sa ii faci ceva.ei, la windows nu prea vezi chestia asta.