| xGamerZ212 a întrebat:

dacă bag o cartela intr-un iPhone și arată nici un serviciu este codat? Orice cartela bag așa arată. Daca nu ce poate fi? Se poate repara? Cât costa pentru 6s.

5 răspunsuri:
| AndreiGigg a răspuns:

Ia iPhone-ul și mergi cu el la mai multe service-uri și vezi ce prețuri au și care ar fi problema pentru că prețurile diferă foarte mult de la un loc la altul. Din câte pare, da, se poate repara. Dar având în vedere că nu îți apare nimic când pornești ca și cum ai avea blocare pe rețea ar putea însemna că, ori nu ai pus sim-ul cum trebuie, ori sim-ul numai merge, ori cititorul de sim din iPhone e stricat. Nu sunt 100% sigur. De asta recomand sa mergi la un service.

| xGamerZ212 explică (pentru AndreiGigg):

Cartela o citește doar ca n am semnal

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca telefonul este defect. Pana acum cu ce cartela a functionat?

| xGamerZ212 explică (pentru darrio2007):

Ee

| darrio2007 a răspuns (pentru xGamerZ212):

?