| Zuzumilk26 a întrebat:

Daca desfac carcasa la pc pierd garanția?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar dacă rupi sigiliul!

| Zuzumilk26 explică (pentru sierra1):

Unde se afla sigiliul? Este doar o folie peste placa pe care o desfaci

| sierra1 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Dacă aș vedea pc-ul ți-aș spune, nevăzându-l, UITĂ-TE TU, ATENT

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

In cazul tau garantia e pe componente, doooh!

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Acum am văzut laughing

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Deci nu pierd garanția daca il desfac? Asa au zic cei de la Pc garage

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Ei au zis ca pierzi garantia? Daca ei au zis ca da, atunci asa o fi. Habar nu am, faza cu sigiliile alea de cacao era pe la Altex/Media Galaxy care iti dadeau 2 ani la sistem cand unele componente aveau 3 ani sau mai mult... la garaj ar trebui sa ai garantia pe componenta.

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Au zis ca nu pierd.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Aha, corect.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca o desfaci da pierzi garantia deoarece ei i si vor da seama ca ai umblat in ea. Sigiliul poate fi vopseaua de pe suruburi si daca tu o desfaci acea vopsea sare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te referi la un sistem preasamblat (adica cumparat cu totul), atunci sigur ar trebui sa aiba o garantie pe acolo, vizibila. Sau poate este pusa foarte bine inauntru.

| marinaru777 a răspuns:

Daca ai sigiliul pe sistem adica pe carcasa, daca ai independent pe componente nu pierzi.Verifica daca e sigiliul pe carcasa.