| VikingBoss1995 a întrebat:

Daca imi cum un Iphone din America o sa meargă si In România? Adica sa meargă semnalul si sa meargă la fel ca in România?
O sa am probleme cu el la semnal si la net? Etc?
Va rog răspundeți.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca este nevelocked merge pe orice rețea din lume, deja nu mai ai problema cu telefoanele vechi că merg doar in Europa sau mai știu eu ce, eu am cumpărat un telefon vechi Nokia de pe ebay și a venit tocmai din Vietnam și a funcționat aici, dar de un iPhone nici nu se pune problema.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa ai grija ca telefonul pe care il comanzi sa mearga pe benzile de frecventa ale companiei cu care o sa lucrezi. Telefoanele Samsung (cumparate din Canada) pe care le-am avut de-a lungul timpului au mers in Romania. Si in roaming, si cu o cartela Orange luata la intamplare.

| VikingBoss1995 explică (pentru SkyPilot):

Eu sunt pe telekom si acolo pot pune pe ce vreau:pe verizon, telekom, etc