| Ciuc_Ionut_1983 a întrebat:

Salut,TPU!

Daca imi root-ez telefonul iese din garantie? Am Samsung Galaxy CORE 2, luat de la Altex.

Ajutor URGENT!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, dacă faci Root la telefon, vei PIERDE Garanţia sad

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Vei pierde garantia pentru moment, poti face unroot daca ai probleme care necesita retrimiterea in service!

| Jhonny22 a răspuns:

Din propia experienta, in Anglia nu are nici o treaba ce faci tu cu telefonul tau, si ce anume folosesti cu el, garantia tine de partea tehnica( avandu-l in buzunar, dintr-o data nu mai merge) asa era si in Ro acum cativa ani, dar mai mult ca sigur nu are nici o treaba!