| Razvan_7189 a întrebat:

daca mi s-a demagnetizat cartela, si ma duc la reprezentanta(Orange) o schimba automat sau trebuie sa platesc ceva? Multumesc!

8 răspunsuri:
| Fabian20 a răspuns:

La fel mi s-a intamplat si mie...am platit 47 lei si mi-au facut-o pe loc si mi-au dat si un stick de memorie de 8 Gb

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Fabian20):

Bună.
Ai plătit stick-ul de memorie, nu schimbarea cartelei care nu este din vina ta!
Nu se plătește.
Pa, pa.

| cristinel87 a răspuns:

Daca nr.e mai vechi de 2 ani nu platesti nimic. Daca nr, nu are 2 ani platesti 10 euro, care ti se pot retrage si de pe cartela.

| Fabian20 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

M-am dus la orage si i-am zis km sta treaba cu cartela si din start mi-a zis ca, costa 47 de lei, nu mi-a zis nmc de niciun stick... apoi dupa ce mi-a facut cartela cand sa plec mi-a zis ca imi da un stick gratiswinking...deci nu am platit niciun stick

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Fabian20):

Bună.
Stick moca nu dau. Ai chitanță pentru suma de bani dată? Ce scrie pe ea?
Pa, pa.

| Fabian20 a răspuns (pentru cristinel87):

Nu e adevarat.eu am numarul de aproape 6 ani si cel putin 5 euro reincarc lunar

| Fabian20 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Mi-a dat si bon da nu scria nmc de niciun stick...o sa vezi cand te duci cu cartelatongue...sa imi zici si mie daca e moca

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Fabian20):

Bună.
Și valoarea încasată pentru ce era?
Pa, pa.