| Visrass a întrebat:

DAU FUNDA! am o mare problema am un s2 si cand vreau sa trimit mesaj am doar 70 de caractere pentru un singur mesaj, sa zicem ca asta nu e o mare problema, dar cand trec de mesajul al 3 lea, imi transforma mesjaul in mesaj multimedia si nu il mai pot trimite pe minute ci pe mb... cum fac sa pot scrie cu mai multe caractere si mai multe mesaje fara sa dau trimite?

Răspuns Câştigător
| Visrass explică:

Probabil e din firmware si n-ai ce-i face. In mod normal limita trebuia sa fie de 480. Poti incerca diverse aplicatii de trimis sms de pe market si scapi de limitarea cu 70 de caractere.

4 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

Salut,vezi la setari/optiuni mesaje sau dai o revenire de la setarile din fabrica(acest proces iti va sterge tot de pe telefon)

| Visrass explică (pentru Nicu47):

Nu am gasit nimic la setari si am facut si resetarile din fabrica big grin

| Nicu47 a răspuns (pentru Visrass):

Sia revenit?

| Visrass explică (pentru Nicu47):

Nu laughing... tot 70 de caractere si dupa 3 mesaje se transforma in multimedia

| Visrass explică (pentru Visrass):

Probabil e din firmware si n-ai ce-i face. In mod normal limita trebuia sa fie de 480. Poti incerca diverse aplicatii de trimis sms de pe market si scapi de limitarea cu 70 de caractere.