| MihaiNabul a întrebat:

Dau funda!
Salut! Mi-am achizitionat un "rugged phone" [ Blackview BV5500 Pro]. Am inteles ca acest telefon are Corning Gorilla Glass 3. As dori sa stiu care este diferenta intre Corning Gorilla Glass 3 si Gorila Glass 3. Este vreo diferenta? Daca nu este, de ce nu pun ecrane mai rezistente pe telefoane rugged?[Am observat ca pe mai multe telefoane se afla la specificatii "Corning Gorila Glass 3" ].
Cat credeti ca rezista Corning Gorilla Glass 3 + Cauciu pe spate?

1 răspuns:
| Maet6313 a răspuns:

Intre Corning Gorilla Glass 3 si Gorila Glass 3 NU este nici o diferenta. nu pun ecrane mai rezistente pentru de regula aceste modele sunt mai ieftine decat cele de top. cam asta cred eu. Nu poti sa te astepti la un telefon de 800 de lei sa aiba acelasi ecran ca unul de 3000-4000 lei.