| dragos1621 a întrebat:

De ce cand imi bag contul de google play imi spune: Nu s-a putut stabili o conexiune de date sigura la server. Este posibil ca acasta sa fie o problema temporara sau dispozitivul dvs. Android sa nu fie pregatit pentru servicii de date. Daca problema persista apelati serviciul de date cu clientii. Am un Huawei ascend y300. Ce pot sa fac?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| FanLenovo a răspuns:

Conecteaza-te la Wi-Fi.

Si mie mi s-a intamplat asa pe Huawei Ascend G630 si l-am rezolvat conectandu-ma la Wi-Fi.

Pe Date nu mi-a mers, nu stiu de ce.

Succes.

| androidname a răspuns:

Salut! Eu am Samsung galaxy s4, si am patit aceiasi problema. Are legatura cu softul telefonului. Eu am rezolvat problema cu un video de pe YouTube. Momentan nu mai stiu ce am cautat dar daca gasesc o sa-ti las link.

| Bitca_Dorin_1998 a răspuns:

Da este o chestie temporara trebuie sa mai astepti poate o ora o zi maximum