| GodLight a întrebat:

De ce mi-a venit factura de la abonamentul Vodafon 200 de lei,nu am instalat niciun fel de aplicatie pe telefon,nu am tonuri de apel,nimic,nu am depasit minutele am dat sms si spune ca am cost suplimentat 0, 00 euro.Mai am doar patru luni de abonament.

E posibil ca sa-mi fi venit mai mult luna asta ca sa nu mai platesc dupa? Chiar nu inteleg de ce a venit asa ori s-a produs vreo greseala?

8 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

In caz ca tu ai avut costul apeluri 0eur suna la ei ( daca esti titular/a abonamentului si vorbeste cu ei ) posibil sa fie o eroare a lor, mi s-a intamplat si mie.

Nu exista sa ti ia anticipat plata abonamentului pe urmatoarele luni.

| GodLight explică (pentru AllinaDaniella):

Dar nu stii cumva pe telefonul Samsung galaxy young ce aplicatii consuma din bani?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru GodLight):

Aplicatiile nu au legatura, daca tu aveai la cost suplimentar 0.00 EUR, nu ai de plata nimic.

| GodLight explică (pentru AllinaDaniella):

A da, pai am acea aplicatie cu vremea am intrat o singura data sa vad, dupa nu am mai intrat e posibil din cauza asta sa fi venit atat factura?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru GodLight):

Aplicatia cu vremea foloseste strict internetul. Du-te la un sediu Vodafone si cere-le desfasuratorul facturii, sa iti arate exact fiecare cost in parte.

| cookie01 a răspuns:

Sa nu iti fi uitat telefonul cu internet pornit, sau vezi ca si aplicatiile care iti indica vremea consuma. Daca esti pe abonament poti sa ceri o factura detaliata si sa ceri explicatii pentru suma respectiva. Nu cred ca a venit mai mult ca sa nu mai platesti dupa, sa fim seriosi.

| GodLight explică (pentru cookie01):

Pai daca as fi uitat internetul pornit de ce nu-mi arata nimic la cost suplimentar?

| bunelutu a răspuns:

Du-te la sediu si fale gargara cerele statistica cu minute consumate trafic net, mesaje de luna asta si daca ai depasit platesti daca nu e greseala
poate so jucta altcineva cu telefonul
nu te lasa intimidat eu le-am stricat usa ca m-au enervat