| IonutSxz a întrebat:

Salut TPU, de ce telefonul imi spune mereu ca o aplicatie x se inchide in continuuu si ii dau sa o inchid si tot continua sa imi apara, de 3 zile face asa, o fi de la incarcator, am observat ca dupa ce il incarc are eroarea asta si e jenant ca ma scoate din aplicatii dar isi revine pentru un moment dat si dupa iar imi apare, ce pot sa ii fac?

6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Probabil Depinde actualizarea telefonului Android, și versiunea aplicației
Altă variantă ar putea fi, numărul mic de rami, pentru aplicații sau jocuri mari. Ce tel este și câți rami are?
Am avut si eu un tel mai vechi one touch 991 ram 256Mb. și tot așa îmi făcea În anumite aplicații. Părerea mea este că este în funcție de Android, ram și versiunea aplicației poate prea veche, poate rea nouă.

| IonutSxz explică (pentru Legion7X):

I am dat numai actualizari. Am un s10 plus, da l incolo ca e telefon bun, stiu ca nu se poate sa fie de la incarcator dar eu seara il las la incarcat si numai dimineata face figuri, imi da si la Android ca se opreste in continuu, si nu stiu
. ce ii pot face

| Legion7X a răspuns (pentru IonutSxz):

Dă-i o actualizare de Android dacă cere. Dacă i-ai dat, Nu știu ce să zic mai mult.Ai putea să încerci prin a lua un program de optimizare de pe magaziin play, poate curăță ceva resturi de prin el.

Dacă nu rezolvi nimic, du-l la un service poate poate știu ei mai multe. Sigur băieții de acolo o să te ajute. Posibil îl va reseta la valorile din fabrică dacă nu găsesc alte soluții, dar să nu uiți de un backup dacă ai poze, muzica, pdf etc happy

| IonutSxz explică (pentru Legion7X):

De unde ca am fost si degeaba, ziceau ca trebuie sa schimb display-ul... pana mea, Android-ul e la ultima versiune, o sa incerc si cu vreun program nou si i-am dat si reset big grin

| NotNamed a răspuns:

I.ati fratele meu telefon pe butoane daca esti paralel cu astea pe touchscreen. Care ar trebui sa fie legătura, dupa parerea ta, dintre un încărcător si o problemă software? Ori sistemul de operare este prea învechit iar aplicația suporta versiuni mai noi de sistem de operare si trebuie sa astepti un update de software ceea ce e cam greu depinzand de device, ori astepti sa vina un update din magazinul oficial de aplicații care sa rezolve problema aplicatiei. Instagramul da multe crash.uri la unele update.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa dezinstalezi acea aplicatie sa vezi daca mai ai aceeasi problema?