| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme am probleme cu telefonul, in sensul imi apare un fisier .log...nu stiu ce e cu el, de unde vine. Nu a fost in telefon dintotdeauna ci a aparut acum cateva luni. De cand l-am descoperit l-am tot sters însă apare la loc. Am zis sa il las acolo daca tot nu ma deranjeaza.
De vreo 2 saptamani insa dupa ce il stergeam, imediat pana sa apara la loc (precizez ca il sterg acum si apare la loc in cateva ore) mi se bloca telefonul si se restarta singur. Astazi însa a fost ceva mai ciudat.
Am sters dimineata fisierul.log (devine enervant si habar nu am ce e cu el) si dupa amiaza mi s-a blocat telefonul si s-a inchis iar apoi a aparut roboțelul de la Android iar deasupra lui era scris un fel de cod (litere...cifre si asa mai departe) dar ce imi amintesc de acolo e "log" si "androidboot". Si scria ca pentru repornire sa apas butonul power si cel pentru volum -. Am facut asta si apoi telefonul s-a deschis si era ok cu exceptia fisierului.log care aparuse iar.
Ar putea cineva sa imi explice ce e cu fisierul ala si ce as putea face pentru a-l face sa dispara?
P.S. : Fisierul este in "spatiu de stocare intern". Ma gandeam ca poate este un virus, dar am instalat si un antivirus iar acesta spune ca totul este ok ca nu exista probleme.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Stiam ca aceasta extensie este folosita de sistemul intern, practic de cel din fabrica al telefonului, deci probabil ca aveai nevoie de niste actualizari. Daca ai un telefon mai vechi, se explica.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar inainte nu il aveam (cand spun inainte ma refer....acum cateva luni). E normal daca a aparut el asa dintr-odata?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Parerea mea, este ca ar fi normal daca nu s-au mai efectuat actualizari de sistem.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Actualizari nu am mai facut de vreo 2 ani cred deci cred ca asta e cauza.
Multumesc mult pentru raspuns

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca aceasta sa fie adevarata cauza. Cu placere, multumesc si eu pentru funditawinking!

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Inca ceva...Ai idee de ce se restarta telefonul dupa ce stergeam fisierul.log? Acum nu l-am mai sters si nu am mai avut probleme, dar inainte il stergeam si apoi se restarta telefonul

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am idee. Este exact ca la Windows 10 (de ex.), ca atunci cand opresti un task esential functionarii corecte a windows-ului, sistemul se opreste automat.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Multumesc

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicio problema happy!