| maJhoN a întrebat:

De curand am gasit cineva care vinde un s4 cu 650lei si eu as dori sa-l cumpar. As avea o intrebare. Am inteles ca se poate ca unele telefoane sa fie furate si ca acei oameni sa le vanda si dupa eu ma trezesc cu buza umflata( politie etc. ). Cum as putea verifica daca e furat telefonul sau nu ( in afara de factura )? Si daca se poate niste sfaturi ce ar trebui sa verific cand cumpar un s4?
Multumesc FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Trebuie sa-ti arate actele de cumparare, garantiahappy, atunci e in regula, altfel eu zic sa nu cumperi

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Il iei de la cetateni de etnie roma sau de la oameni de incredere?

| maJhoN explică (pentru SergiuBoss11):

Habar nu am, l-am gasit pe o*x. prin curier. Dar cam la acel pret care ar fi sansa ca acel telefon sa fie furat/ gasit? In fine... daca te poti explica-mi foarte bine ca eu is mai greu de cap laughing

| maJhoN explică (pentru SergiuBoss11):

Multumesc frumos, dar de exemplu daca are doar cutie sau stiu eu. nu are actul de cumparare si are doar garantia? ca cel mai important este acel act de cumparare
Multumesc frumos oricum, funda!

| TheTimeKiller a răspuns:

Un sfat: Sa-i dai un restart si sa iti bagi cartela in el, testezi datele, trimiti un mesaj, testezi calitatea convorbirii.