| Silviu737 a întrebat:

De curând am vrut să mă portez cu numărul la digi. Am sunat la ei si au venit si mi-au dat 3 cartele pentru ca vreau sa portez 3 numere. Întrebarea e trebuie sa le bag in telefoane inainte de portare ca sa poată funcționa ca nu prea înțeleg. Si mai am o intrebare. Cum e acoperirea. E bun semnalul

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da' de ce n-ai intrebat la dealer la cumpărare? imi pare că ăla era cel mai POTRIVIT să-ți răspundă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba i tot pe ei ca ei stiu, iar semnalul este bun doar daca nu locuiesti la parter sau in patele blocului la etaj inferior si ecranat de copaci blocuri, daca locuiesti la etaj superior nu ai probleme capteaza de la antenele gsm daca ele antenele au fost instalate de cei de la telefoane. Daca nu ai antene gsm nu merge.

| Intruder19 a răspuns:

Ai numar temporar si le poti folosi pana se realizeaza portarea. Practic in momentul cand tu nu mai ai semnal pe cartele tale atunci introduci cartelele de la digi in telefoane.

| Silviu737 explică (pentru Intruder19):

Si cum pot afla cat am consumat. Am apelat la *111# si spune ca am consumat 0.00 €

| Intruder19 a răspuns (pentru Silviu737):

*111# - Contul meu - Cost control si acolo iti apare daca ai facut cost suplimentar.

| Iote a răspuns:

Stand stramb, si intrebandu-ne drept, oare ce faci cu acele cartele daca inca nu au fost activate? Poti sa le pui acum in telefoane. Dar pana nu sunt activate de ei, nu le poti folosi.
Cat despre semnal, vazand ce se spune mai sus, zic si eu: depinde unde locuiesti. Stiu orase unde nu am semnal nici la Orange, Vodafone... pentru ca sunt multi plopi care ecraneaza orice semnal radio. La mine, semnalul e la fel de bun ca in orice retea.

| MValentin a răspuns:

Semnalul la Digi este foarte bun doar daca stai in mijlocul orasului sau cel mai bine la 10 metrii de antena lor.
In rest de cate ori am fost la ei mereu nu aveau echipamente mereu nu aveau lucrători mereu ca nu stiu ce e cu semnalul in fine. Probabil era din cauza mea.
Eu zic ca ti le poti baga de acum deoarece pana ce se portează vei avea un numar inlocuitor.