| 21091995 a întrebat:

de curand bunicul meu si-a cumparat un iphone 4s de la Vodafone, el nu il foloseste si mi l-a dat mie dar eu vreau sa il folosesc pe cosmote, daca il decodez cu gevey, imi poate afecta garantia?

Răspuns Câştigător
| Cristi_1137 a răspuns:

Nu o sa ai nici un fel de problema, doar ca daca in cazul in care telefonul incepe sa faca figuri si vrei sa il duci la garantie sa scapi inainte de gevey, e usor de facut si va functiona doar pentru o singura cartela de ce vrei tu, daca vrei sa schimbi iar alta cartela indiferent daca este tot pe cosmote va trebui sa refaci procedeul de gevey, plus ca vei putea profita si de jailbreak, practic totul este bine

| 21091995 explică (pentru Cristi_1137):

Iti multumesc mult pentru ajutor si eu eram de aceiasi parere dar voiam sa ma conving.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,iti poate afecta garantia

| BlackEyedGirl a răspuns:

Daca il folosesti poti sa pierzi garantia si am auzit ca daca ai gevey o sa pierzi mai des semnalul la telefon

| AdelinaIoana14 a răspuns:

Da,e de preferat sa ramai pe vodafone...eu am avut un Orange dallas si am vrut sa folosesc cosmote si mi s-a zis ca daca il decodez mi se anuleaza garantia >sad