| Twit91 a întrebat:

De curand m-am decis sa imi iau un huwawey p8 lite si vreau sa stiu daca telefonul se misca fluid, fara sa se blocheze in nici un fel de aplicatie, de preferat as vrea sa stiu daca ati avut experiente cu un astfel de device. Si isi merita banii acest device?
Pls, dati-mi raspunsuri cat mai detaliate. Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Khero a răspuns:

Eu detin un astfel de model. In prima saptamana o sa observi doar o mica problema cu tastatura ( apesi odata, el inregistreaza de 2 sau mai multe ori). Se poate rezolva cu o aplicatie care corecteaza cuvintele. In timp performantele scad, incepe sa sacadeze, daca asculti muzica se schimba melodia singura, aplicatiile dau crash des, camera este JOSNICA, si un Allview face poze mai bune. Ecranul este destul de luminos, dar daca il ti mereu la luminoziate minima ca sa mai salvezi baterie ( ca si mine), nu poti vedea ABSOLUT nimic in lumina soarelui. Wi-fi-ul si 4g sunt acceptabile. Poti sa il customizezi foarte usor, cu ajutorul softului preinstalat. Sunetul este ok...desi este decat un sigur difuzor, iar telefonul are 2 gauri pentru asa ceva. Daca ai bugetul necesar, eu zic sa-ti iei alt telefon, in timp iti mananca nervii.

3 răspunsuri:
| Twit91 explică:

Ce imi recomanzi mai bun pe zona asta de pret?

| Dem0N a răspuns (pentru Twit91):

J5 sau a3. Performanta de top la preturi ok. Daca mai pun inca 500-600 iti iei un A5 sau un Huawei p9 lite si nu mai ai treaba. Eu totusi recomand Samsung/Apple in orice alegere vei lua.

| Twit91 explică:

M-am decis si o sa imi iau un j5 (2016)!