| Florentina_Elena_1984 a întrebat:

De curând mă tot enervează o chestie la telefonul meu! Anume eu am şters toate pozele din galerie şi îmi tot apare ceva de genul"Nu ai spațiu".Dar, nu mai este nici-o poză în galerie...
Şi încă ceva nu-mi mai amintesc de unde porneam cardul adică unde este ceva de genul card intern sau extern...
Şi dacă aş da resetare la telefon s-ar şterge pozele nesalvate pe card, care sunt în contul de Google foto? Țin să menționez că am un Samsung Galaxy J5 2016. Şi dacă aş da resetare s-ar şterge conturile de YouTube sau de Google? Vă rog ajutați-mă!
P.Sbig grinau fundă!^_^

2 răspunsuri:
| Stef45 a răspuns:

Daca dai resetare din fabrica se sterg toate datele din telefon.
Vezi ca nu doar pozele ocupa spatiu in telefon, pot fi jocuri, aplicatii, mesaje. Posibil sa ai multe aplicatii sau jocuri.Iti recomand ce nu folosesti sa stergi si asa vei avea spatiu.
Cardul porneste automat cand e introdus in telefon, daca nu cauta la setari cu Memoria externa si acolo ai cardul

| TheTom7 a răspuns:

Memoria insuficienta este de obicei datorata aplicatiilor descarcate, muzicii si a altor fisiere din telefon pe care le poti vedea la Samsung in 'fisierele mele', iar aplicatiile mai detaliat in setari - aplicatii. Pozele ocupa o mica parte a memoriei, fimarile pot ocupa mai mult. Pentru a schimba locatia de salvare a pozelor pe un un hard trebuie sa intri in sterile camerei. Continutul cardului (poze, etc) il poti vedea in galerie sau tot in fisierele mele. O zi buna!