| lavinius12345 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un Samsung Galaxy Express 2.La inceput l-am incarcat cu incarcatorul de la tableta lui fratemeu.Nu aveam probleme, in 3 ore se incarca full.Acum il incarc cu incaratorul telefonului si se incarca in vreo 12-15 ore.
Imi poate spune cineva care este problema?

4 răspunsuri:
| IseeVoices a răspuns:

Uita-te pe spate la incarcator si vezi cat are la output. Totusi ar trebui sa se incarce in maxim 3 ore, daca mai ai garantia du-te cu el daca nu schimbai bateria si nu-l mai incarca cu alt incarcator pentru ca fiecare are un anumit amperaj.

| lavinius12345 explică (pentru IseeVoices):

Pe incarcator scrie 5V-1000mah

| IseeVoices a răspuns (pentru lavinius12345):

Din ce ai spus tu bateria ar trebui sa se incarce in 2 ore si ceva deci ori s-a bulit bateria ori e din telefon si trebuie dus la un service/garantie.

| lavinius12345 explică (pentru IseeVoices):

De la telefon nu este sigur caci cu alte incarcatoare se incarca in cel mult 2-3 ore.