| Mihai089089 a întrebat:

De curand mi am cumparat un Samsung galaxy s4 value edtion(4G) nou nout de la altex si am probleme mari cu bateria adica de exemplu umblu putin prin meniu circa 5 min si in alea 5 min deja mi se descarca 2-3% baterie asta fara sa am luminozitatea la maxim sau eu stiu toate prostiile(wi-fi, bluetooth...)si nu stiu ce are.Am incercat si cu functia de economisire a bateriei si nimic.Marturisesc ca am pe el android 5.0.1.lollipop.Va rog mult de tot sa raspunda cine se pricepe! Va rog mult de tot sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| anaiulia777 a răspuns:

Si eu am S4 si de cand s a actualizat la android 5.0.1 lollipop am aceeasi problema. Eu ma gandeam sa ma duc zilele astea sa ii reinstalez softul. E o idee doar.

8 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Ai garantie la el, il poti duce sa ti-l schimbe.dar oricum e ceva normal sa consume baterie.si 2-3% nu e mult...

| Mihai089089 explică (pentru Tinna666):

Pai da dar in ritmul asta mi se duce bateria in circa 2 ore asta fara sa ma joc sau sa stau pe net deci parerea mea e ca mananca mult prea multa baterie si nu e normal.

| TheImpaler a răspuns (pentru Mihai089089):

Atunci...zeama de service happy

| Tinna666 a răspuns (pentru Mihai089089):

Te duci acolo unde ai garantie si le spui ce problema ai happy nu te apuca sa il duci inalta parte sau sa faci tu ceva ca pierzi garantiawinking

| TheImpaler a răspuns:

Ecranul si traficul de date haleste baterie. gps la fel. orice smart, daca il utilizezi la maxim, nu tine mai mult de 4-5 ore.

| Mihai089089 explică (pentru TheImpaler):

Da dar mananca baterie multa fara sa le am pornite si faza e ca nu il utilizez la maxim

| SATIR a răspuns:

Pai. Nu cred ca e o problema. Asa-i cu smart phone urile. Nu te tine bateria pentru că are multe funcții...du-l la garantie ca sa te lămurești ca nu are nimic.winking

| iavan a răspuns:

Daca ai garantie la altex du-te cu el daca nu la service in oras sau daca nu i schimbi bateria