| Zabuliche_Robert_2000 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un telefon si nu prea ii tine bateria. Mentionez ca nu am incarcat bateria inainte de prima folosire pentru ca nu stiam ca se face asa. Bateria are 3000 mAh si este Li-lon. Ce pareri aveti? Oare am stricat bateria?

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Ciclul acela de incarcare de 3 ori la maxim, si descrcat complet era acum 5 ani, bateriile noi nu necesita acest ciclu.
Posibil sa ai un program care mananca energie in fundal, sau e virusat. Incearca sa-i dai Hard Reset, daca tot asa e eventual garantie. Dar nu te ajuta nici garantia, iti schimba acumulatorul si atat a fost.

| denyzo a răspuns:

Probabil este defecta bateria din fabrica. Daca ai garantie la telefon, te poti duce la magazinul respectiv sa ii raportezi problema.

| Zabuliche_Robert_2000 explică (pentru denyzo):

L-am cumparat online de pe eMAG.