| o0DarKneSs0o a întrebat:

De curand mi-am luat un Htc Desire 310 si are memoria interna de 2Gb. Mi-am pus si un card de memorie de 8Gb dar problema este ca nu pot instala aplicatiile pe card. Am incercat cu diferite aplicatii dar a fost in zadar. Cine ma poate ajuta primeste funda.

6 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Niciodata nu vei putea muta o aplicatie pe cardul microsd. Si daca ai putea ai avea un lag mare deoarece date ar trebui transmite catre tel. Ceea ce poti este sa muti o mica parte din ele pe microsd. Pe card se pun, in general poze, muzica, documente si alte cele

| o0DarKneSs0o explică (pentru RaduMihaiRadu):

Si cum as putea pune a cea mica parte din aplicatii?

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru o0DarKneSs0o):

Setari- app manager-SD card. Si acolo apesi pe fiecare apk in parte si alegi optiunea mutare in SD. Funda?

| o0DarKneSs0o explică (pentru RaduMihaiRadu):

Chestia e ca nu am functia de mutare...

| Băă_VaLy_1984 a răspuns:

Cel mai bine cauta pe xda acolo gasesti raspunsuri bafta!