| Maryyuss19 a întrebat:

De curand mi-am scapat telefonul in apa se numeste Allview x3 Soul, l-am scos imediat in apa insa nu l-am inchis, peste cateva ore display-ul era negru, mai pot face ceva sa-l repar?

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pai, de ce nu l-ai inchis? Du-l in service, sa vezi ce e de facut

| Maryyuss19 explică (pentru dannyel86):

Am incercat toate posibilitatiile, nu am stiut cum sa-l inchid, si nici cum sa-l dezasamblez acum. M-am uitat si pe net

| dannyel86 a răspuns (pentru Maryyuss19):

Cand a intrat apa in el si incepe sa se manifeste cu erori sau nu se mai deschide, doar un service iti poate spune cat de grav e si cat te costa. Daca merita sa-l repari sau din acei bani iti cumperi alt produs functional.
Chiar daca il dezansamblezi, nu-ti poti da seama care sunt piesele afectate.

| sporissonia a răspuns:

Si eu mi-am scapat o data telefonul ina apa...e Samsung...dar la mine a stat cam 5 minute ca eu nu imi dadusem seama ca imi cazuse laughing
cand am vazut nici eu nu l-am inchis, dar am scos toate chestiile din el (bateria, cartela si cardul de memorie) iar apoi am bagat telefonul si bateria in orez si dupa nici o zi mi-a mers la fel de bine cum imi mergea inainte.
Sper ca te-am ajutat happy

| Maryyuss19 explică (pentru sporissonia):

Am cautat pe Youtube cum sa scot toate chestiile din el, daca puteti sa imi spuneti cum sa-l dezasamblez.