| xZer0x a întrebat:

de ieri tot incerc sa dau factory reset la un Allview P7 lite si nu reusesc. Dupa ce fac efectiv resetarea ma obliga sa introduc contul de google care a mai fost folosit de telefon(am incercat cu alt cont si nu merge) dupa ce bag contul(caruia ii stiu si numele de utilizator si parola) imi cere codul de securitate google. Nu pot face rost de acest cod de securitate pentru ca contul acela google a fost folosit doar pe telefonul ala, si daca incerc sa ma conectez pe cont de pe alt device imi cere codul si imi zice sa il iau de pe telefon... deci practic sunt blocat in stadiul ala in care trebuie sa bag codul de securitate, am incercat metodele de pe Youtube si nu functioneaza niciuna, aveti cumva idee cum sa trec de stadiul ala, sau cum sa fac telefonul sa nu "stie" ca a fost formatat si sa se comporte ca si cum ar fi nou-nout. Tin sa mentionez ca am facut formatarea inchizand telefonul dupa care am tinut apasat butonul de volum si butonul de start si asa mai departe.

2 răspunsuri:
| AndySe19 a răspuns:

Eu zic sa astepti 72 ore fara sa l mai atingi, dupa care incearca iar sa te conectezi pe el! daca nu intra aici https://support.google.com/accounts/troubleshooter/2402620?hl=ro,selecteaza stiu parola si contul dar nu pot accesa

| PentaKillsLeagueofLegends1996 a răspuns:

De ce nu mergi la un magazin Orange? sa intrebi ei iti pot spune care e problema poate fi si o problema de soft