| Jukaaa25 a întrebat:

, De o luna cam asa, am primit de la tatal meu o cartela cu credit pe ORANGE, si mi-am schimbat-o pe cealalta care nu avea credit. Acum cand mi s-a terminat creditul, tatal meu fiind pe Orange mi-a trimis euro pe cealalta cartela pentru a reincarca, iar eu cand am introdus cartela in telefon telefonul nu mi-o recunostea, am incercat si cu alt telefon, am schimbat si pozitia, dar tot nu o recunoaste. Ce e de facut? Imi pot recupera euro pe care mi i-a livrat in cont tatal meu? Se poate recupera cartela? Astept raspunsuri, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Este posibil ca SIM-ul sa fie defect si sa fie nevoie sa il inlocuiesti intr-un magazin Orange. Creditul primit de la tatal tau ramane in cont, insa cartela SIM trebuie sa fie in perioada activa pentru a putea sa-l folosesti.
O zi buna,
Orange Helpers

| Jukaaa25 explică (pentru OrangeHelper):

Si cam cat ar costa sa imi schimb sim-ul?

| Jukaaa25 explică (pentru Jukaaa25):

Si e vreo posibilitate sa imi ramana contactele? sau macar numarul de telefon? Daca da cat costa? Sau depinde de vechimea cartelei? O am de un an poate mai mult.

3 răspunsuri:
| Costelo_Mariano_1980 a răspuns:

Sigur a expirat perioada de valabilitate a cartelei..normal ar fi sa intrebi pe cei de la Orange unde s-au dus acei euro.