| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

de o saptamana mi-am cumparat un Samsung a20s vreo 4-5 zile m-a tinut bateria mult iar de vreo 2 zile a inceput sa se descarce mai repede. Care ar fi cauza? Nu am mai descarcat alte aplicatii si nu le las deschise aplicatiile, multumesc dau funda.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca sa faci asta:
-dezactiveaza aplicatiile inutile pe care nu le folosesti: ai galerie, ai si Google photo, dezactiveaza-l. Ai Google Music si ai si Samsung Music? Dezactiveaza una. Acestea ruleaza in fundal degeaba si consuma baterie.
-trece aplicatiile nefolosite la inactivitate (setare de la baterie);
-sterge tot ce nu ii trebuie din telefon (sau tine apasat pe aplicatia respectiva-informatii- si dai la oprire fortata);
-sterge RAM-ul telefonului, de 2 ori pe zi minim este recomandat.
-optimizeaza-ti telefonul;
-nu mai face actualizari; lasa-le acolo cu notificare cu tot;
-opreste datele cand nu le folosesti (nu te suna presedintele pe Mess);
-opreste telefonul uneori; el functioneaza non-stop. Cand il opresti si il pornesti o sa vezi o eliberare semnificativa de RAM pentru ca multe aplocatii nu se trezesc pana cand nu intrii inapoi in ele si astfel nu ruleaza in fundal.

Dupa 2 zile in care ai facut aceste lucruri, vezi cat te tine telefonul happy
Sper sa mearga si sa te ajute. Numai bine!

1 răspuns: