| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

dețin un galaxy s6 si il am de 2 ani si am gasit sa-i schimb bateria cu 100 lei la un service. Ce mi-ati recomanda sa-l schimb la acest service cu 100 lei sau sa ma duc la reprezentanța Samsung unde ma costa 200 lei?

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E mult 200 de lei. Telefonul asta e 400-500 de lei pe olx. Intereseaza-te de calitatea serviciilor service-ului acela unde te costa 100 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba man, eu am avut un s6 si la fiecare minut scadea cate un procent din baterie
M am dus am pus alta baterie noua si scadea la fel, bateriile de la s6 sunt praf. sau mai bine zis s6 e praf. vindel mai bine nu te complica cu baterie noua.

| Strepix a răspuns:

Depinde de service. Dar probabil bateria înlocuită nu va fi ca cea originală, deci o viață a bateriei mai scăzută.
Cea mai bună soluție este service ul autorizat Samsung. Dacă ar fi fost diferenta de 500 de lei, ar fi ok sa te zgarcesti dar pentru încă 100 de lei recomand sa mergi la reprezentanta.

| aXy99 a răspuns (pentru Strepix):

Cu 500 de lei iei un telefon S6 de pe olx laughing

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru aXy99):

Stiu dar la 500 lei gasesti cu bateria praf si probleme

| aXy99 a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

Depinde de noroc. Bateria in sine e vreo 50 de lei. Maxim. Pentru a-i scoate spatele ai nevoie de un pistol cu aer cald, care nu e prea scump. Ai putea sa o schimbi singur acasa si ramai si cu pistolul happy

| Strepix a răspuns (pentru aXy99):

Stiu. Dar tipul n-a precizat. Si daca il are de 2 ani nu cred ca o sa si ia unul sh.
50 de lei bateria si 50 manopera.
Dacă vrea neaparat la service autorizat Samsung dă un ban in plus

| Protegent a răspuns:

Asigura-te ca e un service de incredere. Cauta-i parerile pe net, sau afla de la altii, si daca nu sunt bune, iti recomand sa te duci la reprezentanta Samsung. Poate dai mai mult, dar acolo stii ca nu ai cum sa iti ei teapa. Unele service-uri necunoscute pot sa o faca.