| MefX a întrebat:

detin un Huawei G510 dar am o problema cu el, cand dau la stocare memorie spune ca memoria totala a telefonului e de 4 GB asa mi-a spus si cel din magazin... dar cand bag cablul de date in MyComputer apare Removable Disk (G:) si spune ca memoria totala e 1, 04 GB (acolo la Capacity) de ce? :| Uitati va las si poza de pe tel si cea din MyComputer... Am si (H:) dar ala e cardul iar daca dau dublu click pe el nu face nimic pentru ca nu am card. iar (F:) nu stiu ce e. Ma puteti ajuta va rog? :(

http://i.imgur.com/NzAIQun.jpg

http://i.imgur.com/H6fkgh7.png

4 răspunsuri:
| WhiskeyFaraNume a răspuns:

La capacity indica altceva, nu te lua dupa acel lucru! daca telefonul indica 4 GB, atunci calculatorului tau ii lipseste o bujie...sau mai bine zis un ventilator laughing
Crede Telefonul si nu baga in seama Calculatorul
incearca si transferul de date prin bluethoot

| MefX explică (pentru WhiskeyFaraNume):

Am incercat. sad si spune ca nu am spatiu... straight face

| WhiskeyFaraNume a răspuns (pentru MefX):

Si eu am patit la fel cu HUawei G6609 dar mie imi incapea in ciuda faptului ca in loc de 2 giga arata 12 mega (1 giga - 100 mega)

| MefX explică:

Pai bun te lasa sa mai incarci dar cum? cu cablul de date sau bluetooth?