| lorena921 a întrebat:

dețin un iPhone 7, după un an de la achiziționarea acestuia am o problema. Mai rar, când ma suna cineva ii inchide direct, zicând ca am telefonul închis / nu sunt in aria de acoperire.
Pățesc asta și când îl am la încărcat. Posibil sa fie simul zgâriat? Sau e din cauza telefonului?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E din cauza telefonului, mergi la servis cu el sau la garantie daca mai este in garantie si o sa il facă ei.

Bula
| Bula a răspuns:

E posibil sa fie din cauza SIM-ului.
Du-te la caseria ta de telefonie si-l schimba pe loc.
Roaga-le sa-ti si copieze continutul cartelei!
Nu uita sa-ti si salvezi contactele de pe cartela SIM.

| Bizon95 a răspuns:

Unde ai abonament/cartela?

am un prieten care a avut abonament la Telekom, si EXACT asa ii facea, si a schimbat 3 cartele si 5 telefoane (poate sa fie din telefon sau din cartela sim) si tot nu s-a rezolvat, apoi s-a luat rau de aia de la romTelekom (aceeasi Marie cu alta palarie: Telekom a cumparat romtelecom si cosmote, dar a mostenit infrastructura si personalul cu atitudine coMuista - NOUA NU NE PASA) si aia i-au spus ca oricum trebuie sa plateasca abonamentul, ca e obligat de contract, ca ii merge sau nu

acum are cartela prepay Vodafone big grin