| nalex3 a întrebat:

Detin un LG G3 si as vrea sa stiu o data sigura cand se face update la android 6.0, multi mi-au spus ca intre 16-18 februarie o sa se faca updateul dar s-a facut doar in US din cate am citit. As vrea sa stiu cand o sa primesc de la sistem notificare sa fac update.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Am si eu g3 insa eu am ramas la prima versiune de la lansare. o data ce am facut upgrage au disparut functiile pe care le foloseam si le consideram interesante.

Faptul ca se face release-ul nu inseamna ca la tine v-or ajunge update-urile in acelasi timp.
update-ul pentru g3 e pentru SUA treptat o sa faca release-uri si pentru celelalte. depinde cum au planificate release-urile.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

La android spre deosebire de ios, actualizarile se fac diferit. Si poti astepta in functie de cum testeaza ei regiunile si cat de stabile is update-urile. Daca vrei, poti face cu kdz update-ul, daca esti nerabdator, dar nu recomand.