| tigru18 a întrebat:

DIGI sau Telekom? (ma refer doar la telefonia mobila)

11 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Dacă ai acoperire bună, clar digi, au prețuri mici și o calitate destul de bună.

| MagicOneT a răspuns:

Am digi de cand a aparat pe piata telefoniei mobile ( 5 sau 6 ani) si am ramas pe acelasi abonament.

Digi optim nelimitat - minute nelimitate in orice retea, net nelimitat in 4g si 10 - 20 GB in 3g, singurul lucru de care ma plang e ca sms-urile catre alte retele nationale costa 0.01 euro, iar eu trimit destul de multe, dar asta e o mica problema.

| Bizon95 a răspuns (pentru MagicOneT):

Multe nu poti sa trimiti decat la prieteni, ma indoiesc, ca trimiti "oficial" atat de multe, asa ca de ce nu treci pe whatsapp/viber?

| MagicOneT a răspuns (pentru Bizon95):

In principiu trimit si pe whatsapp, dar cand este ceva "oficial" nu-mi permit, oricum, am spus asta ca un mic minus, singurul lucru de care ai putea sa te plangi la abonamentele digi.

| Al3x998 a răspuns:

Digi.

| Drsss a răspuns:

Vodafone

| PeggyRock a răspuns:

Digi. Telekom-ul e în moarte clinică.

| Drsss a răspuns (pentru PeggyRock):

Daca si digi e retea... sa fim seriosi laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Drsss):

Nu prea stii ce e aia Digi, nu-i asa?!?
ti-ai facut o idee preconceputa despre zvonurile despre cum erau la inceput si nu numai ca ai ramas cu ea dar nu te jenezi sa o oferi si la altii, oricat de proasta ar fi

Digi ARE acoperire nationala, pentru ca acolo unde nu are, face roaming national din alte retele si merge in orasele si statucuri unde nu a pus neam de neamul lor nici o antena Digi

eu am Digi de vreo 8 ani si NU am nici o problema si pentru Optim 2 cu 200mins nationale si internationale pe fix, 5Gb pe 3g si 50Gb pe 4g si... ca tot a zis asta de mai sus... SA FIM SERIOSI

am semnal cat curpinde in gara Floresti Prahova (intre Ploiesti si Campina, in MIJLOCUL CAMPULUI) si m-am jucat CSGO (care merge foarte prost daca nu are destula viteza de internet) intr-un demisol din Arad pe 4g... ATAT DE BUN E SEMNALUL

iar toate astea la... ei bine... 9 (noua) lei pe luna

iar despre romtelegaura SI MAI ALES... COSMOTE (parte din romtelegaura), CARE ERA CEL MAI PROST, MAI PROST CA ORANGE si care a fost cumparat de Telekom, si au schimbat comenduirea dar nu infrastructura si personalul... NUMAI DE RAU:
am un prieten care pierdea semnalul aleator IN MIJLOCUL BUCURESTIULUI, si a schimbat 3 cartele si 5 telefoane, dupa care aia cu foarte multa nesimtire i-au spus ca oricum trebuie sa plateasca 2 ani de abonament ca are contract (si deci ii doare in kur ca el pierdea telefoane importante)
iar alta idee PROASTA despre Telekom e ca firma europeana (germana am impresia) Telekom a regretat ca a cumparat romtelegaura/cosmote si au incercat sa scape de el, dar nu au reusit (contracte si alte tampenii)... atat de prost e!

asa ca SA FIM SERIOSI...

DIGI!

| tigru18 explică (pentru Bizon95):

Daca raspunde-ai normal iti dadeam funda! Multumesc pentru raspuns!

| Bizon95 a răspuns (pentru tigru18):

happy... nu ma omor dupa funde...

succes!winking